Karın Germe
Orta alt karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınması, karın ön duvarı kaslarının gerginliğe kavuşturulmasını içeren bir ameliyattır.

Özellikle doğumlardan sonra, diyet ve egzersizlerle giderilemeyen karındaki yağ fazlalığı ve deri gevşekliklerinin giderilmesi ve düzgün bir vücut yapısına sahip olmak için yapılır.
Doğumlardan sonra karın derisinin elastikiyeti kaybolduğundan derideki sarkmalara ek olarak bu bölgede yerleşen yağların giderilmesi için yapılan egzersiz ve diyetlerle kilo verilebilir, ancak bu bölgelerde erime ve düzelme olmaz. Ancak yapılacak bir operasyonla düzgün bir karın yapısına sahip olunur. Özellikle yemeklerden sonra karın bölgesinde kabarıklık daha da belirginleşir, kıyafetlerden kendini gösteren olumsuz, taşmış karınlar ortaya çıkar. Gereğinden fazla olarak görüntü verir ve belin inceliğini ortadan kaldırır.
Genel anestezi altında yapılır.1-1,5 saatlik operasyondur. Bir veya iki gün hastanede kalır. İzler bikini çizgisinin içinde kalınır ve 6 ay ile 1 yıl içinde kaybolur. On gün içinde iyileşir. Bir iki ay süreyle korse kullanılır.