Haberlerde biz
Güncel

Yaz geliyor ya da geldi, güneş hafif giysiler, bedensel yapıları daha belirgin şekilde ortaya çıkardığından kendimizle barışık olmadığımız bedensel sorunlarımızı daha çok ön plana çıkartır. Toplum olarak tatillerimizi hep birden toptan kullanırız. Oysa yabancı ülkelerde bunu tatillerin 3 ya da 4 dilime ayırırlar. Bu dilimlerden bir tanesinde 1 hafta 10 günlük süreçte estetik ameliyatlarını yaptırırlar.


Ekonomik kriz, insanların cerrahi olmaksızın, küçük işlemlerle (palyatif) güzel olma arayışına itmektedir.Botox, dolgu maddeleri gibi geçici çözümler aranmaktadır. Oysa küçük küçük verilen paralar 1-2 yıl içerisinde toplandığında örneğin; yüz germe ameliyatı fiyatına denk gelir.


Cerrahi den bu kaçış, kendilerine medikal estetikçi ya da estetiysen ünvanını veren kişilerin türemesine neden olmuştur. Bunların yaptıkları uygulamalar fareden korkarak bakan gözler, maymun poposuna benzeyen dudakları karşımıza çıkarmaktadır. Aynı zamanda yapılan yanlış ameliyatlar çevremize baktığımız zaman estetik olduğu belli olan tipleri görünce insanlar korkmakta ” Estetik olmaktansa bu halimde kalmaya razıyım” düşüncesi oluşmaktadır.


Deneyimli, doğru ellerde ve tolumda kimsenin anlayamadığı ancak güzel olarak algılandığı ameliyatlar yapmak bu işin esasıdır.


Doğal olarak bir ameliyatın başarısı yanlış ameliyat yapan hekime değil, hastanın yapısal özelliklerine de bağlıdır. Terzi – kumaş örneğini verebiliriz. Kumaşın kalitesi terzinin ustalığıyla güzel elbiseyi ortaya çıkarır.


Estetik cerrahiden korkmayınız. Temizlik gibi normal bir gereksinimdir. Anestezi son derece rahatlık ve konfor sağlar, korkmayınız.


Hepinize mutlu ve güzel bir yaşam diler, sevgilerimi sunarım.